Atrakcje i obiekty uzdrowiskowe Buska Zdroju

Busko Zdrój to piękne, uzdrowiskowe miasto w województwie świętokrzyskim. Busko Zdrój to także punkt początkowy czerwonego szlaku turystycznego prowadzącego do Solca Zdroju. Jeśli szukamy miejsca do wypoczynku i rehabilitacji ciała oraz ducha to Busko Zdrój jest miejscem wręcz idealnym. Znajduje się tam słynne i dobrze znane kuracjuszom Sanatorium w Busku, położone w sercu parku zdrojowego. Oprócz tego jest tam jeszcze 12 innych sanatoriów do dyspozycji kuracjuszy.
O tym, że warto wybrać się choćby przejazdem do Buska Zdroju przekonują się co roku całe rzesze urlopowiczów. Każdy kto tam zawita, ma chęć wrócić. Oprócz całego kompleksu uzdrowiskowego w Busku są też inne obiekty warte zobaczenia. Ogród łazienkowski z fontanną to wspaniałe miejsce do wypoczynku i spacerów. Aleja Mickiewicza to aleja długa na 850 metrów z dwoma rzędami kasztanowców. Łączy ona ogród łazienkowski z rynkiem. Tą reprezentacyjną aleję uwielbiają spacerowicze.
Osoby cierpiące na choroby skóry takie jak łuszczyca, egzema, trądzik różowaty na pewno dobrze znają kosmetyki uzdrowiskowe Dr. Dudy, które produkowane są na bezie wód zdrojowych. Te lecznicze kosmetyki mają cudowne działanie na skórę i świetnie łagodzą wszelkie, związane z tym dolegliwości.
Czego szukają osoby odwiedzające Busko Zdrój oprócz ukojenia w chorobie? Na pewno relaksu i wypoczynku, o który jest bardzo łatwo w tym pięknym mieście. Spacery po pięknych okolicach, zabiegi lecznicze, kosmetyki uzdrowiskowe – to wszystko kojarzy się z Buskiem.
Popularną forma odpoczynku od codzienności są także wycieczki do okolicznych kościołów, dworów i rezerwatów. Warto wybrać się tam na wycieczkę z bliskimi i zaczerpnąć odrobinę historii.
W Busku Zdroju znajduje się też słynny hotel Bristol. Bristol Art & Medical SPA jest wysoko cenionym miejscem noclegowym w Busku Zdroju. Obiekt ten oprócz miejsc noclegowych dysponuje restauracją i centrum fitness, spa i odnowy biologicznej. W Bristolu także można zaczerpnąć kąpieli uzdrowiskowych: solankowych i borowinowych. Hotel Bristol jest wysoko oceniany w rankingach najlepszych hoteli w Polsce.